Menu


Pan Szklarz

Fusing

Float kolor (antisol)

CHARAKTERYSTYKA:
Szkło barwione w masie na kolor brązowy, grafitowy, zielony lub niebieski. Tłumi promieniowanie słoneczne. Im grubsze szkło, tym więcej energii pochłonie i tym lepsza jest absorbcja promieniowania słonecznego.

ZASTOSOWANIE:
Kolorowe szklenie wszystkich rodzajów budynków, możliwość zastosowania z innymi rodzajami szkła poprawiającymi izolację cieplną

Ciekawe efekty dekoracyjne otrzymujemy stosując szkło barwione w masie, uzyskiwane przez dodanie określonych składników do roztopionej masy szkła (przykładowo: kobalt i nikiel barwią szkło na szaro, tlenek żelaza – na niebiesko, a żelazo trójwartościowe nadaje mu żółte zabarwienie; natomiast użyte razem barwią szkło na zielono). Otrzymywana w ten sposób liczba kolorów jest jednak ograniczona. Oprócz zwykłego szkła (zwanego białym, chociaż ma mniej lub bardziej zielonkawy odcień wynikający z naturalnych zanieczyszczeń masy szklanej) dostępne jest szkło w kolorach: brązowym, grafitowym, niebieskim i zielonym. Tafle szklane są jednolicie zabarwione na dany kolor.

POLECANE REALIZACJE

Zobacz więcej

NAJNOWSZA GALERIA

Zobacz więcej

Z NASZYCH USŁUG KORZYSTAJĄ

copyright 1998-2010 www.pan-szklarz.com.pl | Mapa strony